יום שני, 19 באפריל 2010

בלוגים ולינקים מומלצים- חדש!

שלום לכם צופי הבלוג...
לא ברור לי למה ואיך, אבל טרם ניצלתי את יכולתי להמליץ על אתרים איכותיים בבלוג הזה... יכולות להיות כמה סיבות להסביר את זה (חשש מהעברת ביקורת חיובית או שלילית על אחרים, העדפת העיסוק העצמי בעצמי, מחוייבות לקוראים לחומרים מקוריים וכו') אבל שורה תחתונה, נראה לי שזה יפה ונכון, ומתחשק לי להתחיל בזה, ועכשיו. (זה בכל זאת הבלוג שלי, לא?)

היום אני במוד של בלוגים עיוניים רציניים יותר- אז אני ממליץ על כמה בלוגים איכותיים מאוד של כותבים דתיים בכירים, למרות שאופיים של הבלוגים מאוד אוניברסלי בעיני וגם אנשים שאינם שומרי תורה ומצוות ימצאו בהם עניין רב.

ראשון, בלוג של אחד ממורי ורבותיי וענק ברוח לכל הדעות- הרב עדין אבן ישראל שטיינזלץ:

הבלוג נמצא באתר ישיבת "מקור חיים" בה למדתי בצעירותי ונמנית על המוסדות הציוניים-דתיים אותם הקים הרב. בבלוג עצמו הוא משוחח על השקפת עולמו הן בעניינים עיונים ותורניים טהורים, והן באופן שבו הוא מנתח ורואה את המציאות האקטואלית. יחסית לאדם כמו הרב עדין שבאופן כללי ממעיט בדיבורים ומרבה בעשייה (גם בגיל המתקרב ל-90!!!) תסמכו עלי, זה מישהו שאתם רוצים לשמוע מה הוא חושב.

בלוג נוסף עיוני ומומלץ הוא בלוג שמוכר היטב בישיבת עתניאל, נכתב קבוע על ידי אחד הרמי"ם שלה וידוע בתוכן המרתק והלא שגרתי שלו- הבלוג של הרב יעקב נגן:

כפי שציינתי, הבלוג, שנכתב על ידי תלמיד חכם ומחנך רב נסיון, פונה בנימה אישית ונטולת פניות ומבטא במובן מסוים את אחד מהלכי הרוח הבולטים של ישיבת עתניאל, אם אנסה לנסח אותו: התורה כתורת חיים אשר באה לידי ביטוי בטבעיות בכל חלקי החיים. בבלוג מספר הרב נגן רבות על לקחי חיים שלמד במהלך שליחותו בהודו- ובשילוב התפיסה התורנית-נפשית העמוקה שלו, מדובר לעיתים קרובות בסיפורים מאלפים. לאחרונה הוציאה ישיבת עתניאל ספר המקבץ מאמרים נבחרים מהבלוג. מומלץ בחום רב!

בלוג נוסף (ודומני שבו נסיים היום) הוא מערכת הבלוגים השלמה ומהמרתקת של אתר "כתבים" של ההוצאה האיכותית של בית ראובן מס:

לבד מההמלצות הצפויות על ספרי ההוצאה לאור, כולל האתר מקבצי מאמרים איכותיים של מספר כותבים אנשי- רוח ותלמידי חכמים, רובם בוגרי ישיבת "שיח- יצחק", ישיבתו של הרב שג"ר זכר צדיק לברכה. הכותבים, ביניהם אודיה צוריאלי, ניר מנוסי, אלחנן ניר, יואב שורק ועוד רבים וטובים, פורשים את השקפת עולמם בנושאים שונים בכל תחומי החיים, וחוקרים אותם באותה הסתכלות מעמיקה וייחודית שכל כך מאפיינת את בוגרי הישיבה. אתר שכל אדם שמחפש עומק ברוח, משמעות, תשובות טובות ושאלות טובות עוד יותר- מומלץ לו להעיף מבט ולחקור מעט את האוצר הבלום הזה... בעיני מדובר בנכסי ידע ורוח שערכם גבוה לעין ערוך מהשרת עליו נכתבו ורובם יהיו משמעותיים ורלוונטיים בעתיד כהיום. לא לוותר.

עד כאן להיום. בקרוב אצרף רשימה מסודרת של הבלוגים בצד הבלוג שלי ואשתדל לעדכן אותה מדי פעם. המשיכו להציץ! אשמח לשמוע את תגובותיכם.

חג עצמאות שמח!

תגובה 1:

  1. your blog is nice
    i love Israel and i invite you to visit me
    http://abozaid46.blogspot.com

    השבמחק